Podporte nás     Kontakt

 

Príbehy pacientov

Matejov príbeh

Matej utrpel v júli utrpel zranenie hlavy. Operovali ho v Ružomberku a previezli ho v umelom spánku do spádovej oblasti, do Bratislavy nemocnica Ružinov.

Ležal na JIS KAIM . Tam ho po niekoľkých dňoch prebrali a on si pamätal ako sa mu to stalo. začal piť, jesť, ale všetko vracal. Na nohách nestál, Keď sedel, točila sa mu hlava a rana na hlave mu mokvala, Z rany sa mu tlačila tekutina. Upozornila som na to sestričky a lekára, ale povedali že to nič nie je. O nejaký deň ho uznali za stabilizovaného a preložili ho na interné oddelenie. Tam ho nechali samotného na izbe so zatvorenými dverami , pretože mal stafylokoka a bol rezistentný na lieky
Na druhý deň sme ho išli navštíviť. Medzi rečou so sa ho spýtala ako dlho čaká na misu. Po chvíli povedal: " asi tri hodiny?" zľakla som sa a prosila som priateľov aby mi pomohli syna dostať odtiaľ do inej nemocnice. Povedali mi, že som precitlivelá. Aby som sa nebála, že bude o neho dobre postarané.

Večer som ešte volala na oddelenie. Volala som asi 6 krát. Konečne mi zdvihol muž a poprosila som ho aby sa išiel na môjho syna pozrieť. Vysvetlila som mu aké má problémy. Nemôže byť bez dozoru. Po nociach som hľadala informácie o zranení hlavy, takže som vedela že čo sa môže stať. Chirurg , ktorý ho operoval v Ružomberku ma tiež na to upozornil. Tak som mala strach, pretože interné oddelenie nepôsobilo, že by sa o syna niekto staral. O 22:20 mi volal doktor s ktorým som večer telefonovala že môj syn je už na sále a operujú ho. Našli ho na izbe, so zakrvavenou hlavou, bol v bezvedomí a nevedeli ako dlho tam ležal!!!!

Po operácii mi povedali že má poškodený mozog, že sa už nepreberie.

Lenže on sa prebral. Púšťala som mu liečivú hudbu z You Tube, Vždy som bola presvedčená, že je to len príjemná hudba. No topiaci sa aj slamky chytá, a tak som ďalej hľadala na internete.

Našla som knihu od Normana Doidge: Váš mozek se dokáže uzdravit.
Našla som tam aj informáciu o skutočne vyliečených pacientoch a skutočné mená lekárov, ktorí liečili pacientov svetlom, ultrazvukom a laserom.
Našla som kliniku v Toronte ktorá používa lasery na liečenie a napísala som im.
Odpísal sa mi riaditeľ , doktor Slava Kim a dohodli sme si rozhovor so simultánnym tlmočením, Trval asi hodinu.

Požiadala som doktora Kima o liečenie môjho syna. vzhľadom na situáciu s Coronou, Mateja nemohol prijať, ale povedal že nás zaškolí na prácu s laserom a na konzultáciách o jeho stave.

No ja potrebujem lekárov od nás, aby sa niekto naučil s laserom pracovať. Žiaľ, zatiaľ som na Slovensku lekára nenašla. Preto hľadám aj v zahraničí napríklad v v Čechách. Kúpila som si totiž biostimulačnú lampu a tam som našla kontakt na firmu: Klientské centrum Biotherapy. Lenže ani tam mi nevedeli dať kontakt na lekára, ktorý laserom lieči bolesti hlavy. 

Chcem na Slovensku založiť spoločnosť , ktorá by poskytovala a pomáhala príbuzným pacientov po úraze hlavy.
Zakladám u nás malú kliniku na liečenie laserom, Hľadám tiež odborného Garanta pre založenie kliniky. Zatiaľ to bude skutočne len malá klinika s ambulanciou neurológa a tromi miestami pre pacientov so zranením hlavy, ale začneme. Pretože u nás na Slovensku sa nenašiel odborník - lekár, ktorý by sa prakticky liečeniu mozgu po úraze venoval. Preto hľadám v zahraničí a najbližšie v Česku. Prosím o pomoc pre ďalších ľudí, ktorí trpia rovnakou diagnózou.

 

 

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Zabudnuté heslo